Арсенал победи като гост Уотфорд с 3:2 в среща от

...

Арсенал записа важен успех във Висшата лига

Арсенал победи като посетител Уотфорд с 3:2 в среща от 28-ия кръг на Висшата британска лига.

Мартин Йодегор откри резултата в интерес на гостите с удар от близка отдалеченост още в петата минута.

Само шест минути по-късно Кучо изравни за " стършелите ", откакто откри празно пространство в наказателното поле.

В 18-ата минута Томас Партей пропусна да върне задатъка за " артилеристите ", само че разумното се случи след тъкмо половин час игра, когато Букайо Сака направи беззащитен вратаря Бен Фостър.

В 52-ата минута Габриел Мартинели се разписа във вратата на Уотфорд след асистенция на Александър Лаказет.

Три минути преди приключване на постоянното време Кучо подаде за Муса Сисоко и французинът вкара още един гол във вратата на гостите.

Арсенал се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 48 точки след четири следващи победи, до момента в който Уотфорд има единствено 19 точки на 19-та позиция във Висшата лига и продължава да бъде заплашен от изпадане от елита. " Стършелите " нямат победа в 15 поредни срещи.

По-късно през днешния ден е дербито на Манчестър сред Сити и Юнайтед.
Източник: bnr.bg