Арсенал обърна Кьолн на Емиратс с 3:1 в първи мач

...

Арсенал обърна и подчини "козлите"

Арсенал обърна Кьолн на " Емиратс " с 3:1 в първи мач и за двата отбора от група “H ” на Лига Европа. Срещата стартира с час забавяне поради ескалация на напрежението пред входовете на стадиона от страна на почитателите на гостите.

„ Козлите ” шокираха домакините в самото начало с гол на колумбийския нападател Джон Кордоба (9) след асистенция на Леонардо Битенкурт. Гостите играеха устойчиво в отбрана и резервираха преднината си до края на първата част.

Малко след почивката Сеад Колашинац (49) изравни с мощен удар от междинна отдалеченост. Чилийската звезда на домакините Алексис Санчес (67) пък вкара хубав гол за цялостния поврат. В края на срещата Ектор Белерин (81) оформи крайния резултат и „ топчиите ” стартираха с три точки в групата.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!

Източник: blitz.bg