Анталия. Квалификантките Михаела Цонева и Беатрис Спасова постигнаха победи в

...

Още две българки преодоляха първия кръг в Анталия

Анталия. Квалификантките Михаела Цонева и Беатрис Спасова реализираха победи в първия кръг на главната скица на шампионата по тенис на ITF на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди $.

17-годишната Цонева отстрани представителката на домакините Мелис Сезер с 6:3, 6:1, откакто взе 10 от последните 11 гейма в мача. За място на четвъртфиналите тя ще играе против италианката Федерика Арчидяконо.

19-годишната Спасова, " щастлива губеща " от пресявките, позволи 8 двойни неточности, само че се наложи над квалификантката Ана Григорьова (Русия) с 6:3, 6:4. Така във втория кръг Спасова чака Амариса Киара Тот (Унгария).

Друга българка Ани Вангелова през вчерашния ден започва с победа над туркинята Дога Тюркмен със 7:5, 6:3 и на следващия ден ще се изправи против поставената под номер 5 Оана Гаврила (Румъния).
Източник: focus-news.net