Ансамбълът на България заема осмо място във временното класиране за

...

Ансамбълът на България заема осмо място във временното класиране на Световната купа

Ансамбълът на България заема осмо място във краткотрайното класиране за многобоя след осъществяването с пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова позволиха сериозна неточност (уред отвън терена) и получиха оценка от 31.250 точки, от които 17.100 за компликация, 7.650 за артистичност и 6.800 за осъществяване за композицията си на обръча.

На първата позиция е ансамбълът на Китай с 37.100 точки, който игра извънредно мощно. Израел заема втора позиция с 36.100, а на трето място е Азербайджан с 33.500 точки.

Българските грации си осигуриха и място на финала с пет обръча в неделя с осми по мощ резултат.

Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова.

Утре предстоят съчетанията с ленти и топки, след което ще станат ясни медалистките в многобоя.

По-рано днес Стилияна Николова се подреди на второ място, а Ева Брезалиева е четвърта във краткотрайното класиране за многобоя след първите два уреда на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).