Ансамбълът, който спечели титлата в многобоя с рекордни оценки, ще

...

Боряна Калейн спечели злато на обръч и бронз на топка на Световната купа в София

Ансамбълът, който завоюва купата в многобоя с рекордни оценки, ще показа още веднъж и двете си съчетания през днешния ден във финалите Третият ден на Световната купа по художествена гимнастика в София стартира с триумфи за България! Боряна Калейн завоюва златния орден на финалите на обръч и бронзов на топка! Нашето момиче изигра съчетанието си с обръч без неточност и заслужи висока оценка от 26,150 точки, като остави след себе си представителката на Беларус Анастасия Салос и Линой Ашрам от Израел. И двете получиха 26,100 точки. Салос обаче има по-добра оценка за осъществяване,  което и отреди второто място в класирането. За съчетанието си с топка Калейн взима бронза с 25,500 точки. Другата ни представителка в този край - Катрин Тасева, остана четвърта с 24,400. До момента Калейн има три медала от първата Световна купа за сезона. Вчера  нашето момиче сграбчи сребърния орден в многобоя, като единствено две десети не и доближиха, с цел да стане шампионка.  На шампионката ѝ предстоят още два финала на обособените уреди през днешния ден, а Катрин Тасева, ще взе участие във финалите на бухалки. Ансамбълът, който завоюва купата в многобоя с рекордни оценки, ще показа още веднъж и двете си съчетания през днешния ден във финалите.
Източник: dnesplus.bg