Англия и САЩ са осминафиналисти от група В на Световното,

...

Без изненади: Англия и САЩ продължават, Иран и Уелс отпадат

Англия и Съединени американски щати са осминафиналисти от група В на Световното, откакто биха надлежно Уелс и Иран в последните мачове от карето.

“Трите лъва ” вкараха три гола на “драконите ” - след почивката, дело на Маркъс Рашфорд (2) и Фил Фоудън - 3:0, по този начин заеха първото място в групата. Уелс остана финален с една точка.

По същото време Съединени американски щати измъкна 1:0 от Иран с гол на Кристиян Пулишич преди почивката, по този начин зае второто място с 5 т., а персите останаха трети с 3 т. Двубоят бе пределно политизиран, като почитателите на стадиона освиркаха химните на своите съперници.

Поне на терена двата отбора водиха чисто футболна борба и въпреки че имаше много единоборства, съперничеството остана в границите на спортната борба.

Краят бе инфарктен - иранците натиснаха своя конкурент, направиха пропуски, имаха искания за дузпа.

Така узнахме първите две осминафинални двойки: Англия - Сенегал и Нидерландия - Съединени американски щати. По-рано през днешния ден “лалетата ” и африканците станаха първи и втори в гр. А.