Арина Сабаленка се класира за третия кръг на тенис турнира

...

Трудно начало на Сабаленка в Мадрид

Арина Сабаленка се класира за третия кръг на тенис шампионата в Мадрид, откакто надделя мъчно Магда Линет с 6-4, 3-6, 6-3 за малко над два часа и 10 минути здрава борба.

Поставената под номер 2 в главната скица и шампионка от предходната година осъществя един-единствен пробив за триумфа в откриващия сет. Във втората част обаче функциите се размениха и 48-та в международната класация полякина проби в четвъртия гейм, след което не погледна повече обратно. Не бе изненадващо като че ли, че и третият сет бе решен от един брейк – още веднъж той бе на сметката на Сабаленка и пристигна в осмия гейм, след което тя сервира сполучливо за място в идната фаза.

Там беларускинята, която победи в испанската столица и през 2021, чака победителката от мача сред 26-та сложена Кейти Боултър и Робин Монтгомъри.

Успехи през днешния ден реализираха още Мира Андреева, Елена Рибакина, Каролин Гарсия, Анастасия Павлюченкова, Жасмин Паолини, Ашлин Крюгер и Дария Касаткина.