Американката Серина Уилямс отпадна от Откритото първенство на Франция след

...

Серина Уилямс напусна рано "Ролан Гарос"

Американката Серина Уилямс отпадна от Откритото състезание на Франция след загуба от казахстанката Елене Рибакина с 3:6, 5:7 в мач от осминафиналите на шампионата. Уилямс преследваше рекордна 24-та купа от Големия шлем и бе единствената от топ 10 на международната класация в долната половина на схемата, само че бе спряна от мощно играещата Рибакина.
Казахстанката бе по-солидна, изключително във значимите точки и съумя да стигне до една от най-големите победи в кариерата си за час и 17 минути игра. 21-годишната Рибакина реализира пет пробива и осъществя 21 печеливши удара против 13 непредизвикани неточности, с цел да доближи дебютен четвъртфинал в шампионати от Шлема. Там тя ще срещне 31-та сложена в схемата Анастасия Павлюченкова, която по-рано през днешния ден победи Виктория Азаренка в три сета.
Източник: bnr.bg