Александра Тоткова спечели златния медал на Eвропейската купа по спортно

...

Александра Тоткова спечели Европейската купа по спортно катерене

Александра Тоткова завоюва златния орден на Eвропейската купа по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината боулдър в София и крайното класиране за Европейската купа за 2019 година.

В надпреварата взеха присъединяване 260 състезатели от 27 страни на възраст от 14 до 19 год. Това беше и третият, финален кръг от надпревари за Европейската купа в дисциплината.

Александра Тоткова поведе още в квалификациите, а в неделя още веднъж беше над всички в групата 14-15 година, като единствена съумя да премине 2 боулдъра. Тази победа дружно с 3-то и 7-мо място в предходните два кръга донесе на Алекс първото място в крайното класиране за Европейската купа по спортно катерене - боулдър за 2019 година при девойките Youth B (14-15 г.) Другият български играч на финалите беше Петър Атанасов, който зае 10-о място при юношите 16-17 година

В класирането по народи България заема 7-мо място от участвалите 27 страни, а отпред са тимовете на Франция, Австрия и Италия.