Александър Колев записа гол и асистенция при равенството 2:2 на

...

Алекс Колев с гол и асистенция в Полша

Александър Колев записа гол и асистенция при равенството 2:2 на Сандеця при гостуването на Висла Плоцк в среща от 20-ия кръг на полското футболно състезание.

Българският нападател откри резултата във втората минута, откакто засече от 7-8 метра подаване на Патрик Мраз от ляво.

Домакините стигнаха до поврат с два бързи гола след половин час игра, само че в 36-ата минута Колев отклони удар от отдалеченост на съотборник към Адриан Данек, който с прекрасен удар по диагонала от наказателното поле оформи крайното 2:2.

Тимът на Сандеця записа 11-и следващ мач без победа в шампионата, като заема 13-ото място с 20 точки.

Друг български нападател Спас Делев беше титуляр при триумфа на Погон Шчечин с 3:1 като посетител на Лехия Гданск.

Делев беше сменен в 77-ата минута от Хуберт Матиня малко след третия гол на отбора си.

Погон прекъсна серия от 13 мача без победа, само че остава на последното 16-о място с 14 точки. /БТА