Ал-Ахли ще участва на полуфиналите на световното клубно първенство. Египетският

...

Ал-Ахли отстрани Ал-Итихад от световното клубно първенство

Ал-Ахли ще взе участие на полуфиналите на международното клубно състезание. Египетският гранд се наложи с 3:1 против Ал-Итихад.

Шампионът на Африка, който ще се изправи против бразилския Флуминензе на полуфиналите в шампионата през идната седмица, поведе с гол от дузпа на Али Маалул в 21-ата минута.

Бившият нападател на Реал Мадрид Карим Бензема пропусна да изравни в самия завършек на първата част от 11-метров углавен удар, а Хюсеин Ел Шахат направи 2:0 в 59-ата минута. По-малко от 180 секунди по-късно Емам Ашур направи преднината на " алените дяволи " три попадения.

Почетният гол в интерес на тима от Саудитска Арабия беше дело на Бензема в спомагателното време на дуела.

Антони Модест получи червен картон и остави Ал-Ахли в понижен състав в самия завършек на дуела, само че това не оказа никакво въздействие върху крайния победител.

По-рано през днешния ден азиатският първенец.