Актуалният победител в турнира Челси е с единия крак на

...

Челси победи Лил с 2:0

Актуалният победител в шампионата Челси е с единия крайник на 1/4-финалите от Шампионската лига, откакто завоюва с лекост семейството си на Лил с 2:0.

" Сините " стартираха доста мощно днешната среща и още в 4-ата минута Кай Хаверц беше извънредно покрай попадение, само че ударът му отлетя над напречната греда на Жардинм. В 8-ата обаче германецът не сбърка. Топката бе центрирана от ъглов удар, а Хаверц изпревари Жозе Фонте и с глава насочи топката във френската врата - 1:0.

След почивката двата тима заложиха на сигурността в защита. Положенията пред двете порти липсваха до 63-ата минута, когато Канте проби през центъра и изведе Пулишич отляво, който с удар по диагонала удвои резултата.

В самия край неточност на Менди можеше да коства скъпо на Челси, само че резултатът се резервира и Челси гледа решително към 1/4-финалите на конкуренцията.
Източник: bnr.bg