Актуалният носител на Купата на Краля Барселона допусна поражение с

...

Барса загуби гостуването си на Еспаньол за Купата

Актуалният притежател на Купата на Краля Барселона позволи проваляне с 0:1 при визитата на градския си противник Еспаньол в първа среща сред двата отбора от четвъртфиналите в конкуренцията.

Въпреки че преобладаваха през съвсем целия дуел играчите на Ернесто Валверде трябваше да преглътнат загубата с гол в заключителните минути. Негов създател бе 20-годишният халф на домакините Оскар Мелендо, който се разписа в 88-ата минута. Преди това, в 62-ата минута, звездата на гостите Лионел Меси пропусна да се разпише от бялата точка след ужасно избавяне на вратаря на Еспаньол Давид Лопес.

Така Барса инкасира първа загуба в последните им 29 мача във всички шампионати. За последно каталунците изгубиха от Реал Мадрид за Суперкупата на Испания. Иначе реваншът с Еспаньол е след седмица на „ Ноу Камп “.