„Ботев“ (Враца) хвърли бомбата в Първа лига, след като спечели

...

ШОК! След 30 години „Ботев“ пак би на „Герена“, Божинов герой

„Ботев“ (Враца) хвърли бомбата в Първа лига, откакто завоюва посред стадион „Георги Аспарухов“ против „Левски“ с 3:1. Героят на вечерта бе Валери Божинов, някогашният състезател на „сините“. Опитният нападател вкара две от попаденията за гостите, а едно добави и различен минал през „Герена“ – „Валери Домовчийски. Така след 30 години врачани още веднъж взеха скалпа на 26-кратните първенци в София. Почетният гол за домакините пък бе дело на Давиде Мариани от дузпа.

Срещата стартира чудесно за „Левски“, който поведе още в 20-ата минута. Главният рефер Георги Кабаков отсъди дузпа за столичния гранд, а осъществяването на Мариани бе безпогрешно. Вместо да довършат своя противник обаче, „сините“ позволиха разпределяне, което им коства скъпо. В 34-ата минута съдията уточни за повторно бялата точка, този път за гостите. Божинов на собствен ред също не сгреши от 11 метра, изравнявайки резултата.

През втората част тимът на Славиша Стоянович изпитваше усложнения в нападателен проект. Домакините сътвориха куп положения пред Красимир Костов, само че гол по този начин и не влизаше. И тъкмо, когато словенският експерт пусна втори нападател в лицето на Серджиу Буш, Божинов още веднъж попари някогашния си тим след прецизен удар с глава. В самия завършек на мача резервата Валери Домовчийски довърши „Левски“ с трето попадение, с цел да затвърди сензацията на „Герена“. Червен картон пък получи Хали Тиам, а Стоянович бе изпъден за невъздържано държание.
Източник: trud.bg