19-годишният Георги Герганов бе сред основните действащи лица и една

...

19-годишен с личен рекорд за първа победа на Ямбол в НБЛ

19-годишният Георги Герганов бе измежду главните настоящи лица и една от аргументите за първия триумф на Ямбол в Националната баскетболна лига за сезона. В зала „ Диана “ „ Непреклонните “ съкрушиха Академик Пловдив с 87:83 точки след мощно първо полувреме.

Ямболии преобладаваха през съвсем целия дуел, като в един миг водеха с над 20 точки, само че в края позволиха противникът им да ги застигне в резултата и разликата да стане съвсем минимална.

Академик остава без триумф през сезона.

Герганов наниза 3 от 4-те си опита за пукотевица за три точки и вкара 5 от 6 наказателни удара, с цел да запише персонален връх в лигата с 26 точки. С 26 точки приключи и Декуан Морис. Павел Маринов записа още 16 с 9 битки, Трей Сампсън записва дабъл-дабъл с 13 и 11 битки. В игра за Ямбол се завърна Иван Лилов, само че мача пропусна Уилям Таварес.

За гостите Васил Бачев осъществя 26 за Академик, а Тони Гуджино приключи с 20. Томислав Минков способства с 10 точки.

В четвърти кръг Ямбол почива, а Академик гостува във Варна на набралия скорост Черно море Тича.