Има няколко съществени физиологически нарушения, до които COVID-19 води, не

...
Има няколко съществени физиологически нарушения, до които COVID-19 води, не
Коментари Харесай

Кардиолог: Има няколко физиологически нарушения, до които COVID-19 води като реакция на организма

Има няколко съществени физиологически нарушения, до които COVID-19 води, не поради някакво въздействие на самия вирус, а по-скоро като реакция на нашия организъм. И то е свързано както с намаляване на кислородното съдържание, така и с повишена склонност към тромбообразуване и повишена склонност към възпаление. Това заяви в Сутрешния блок на БНТ кардиологът проф. Иво Петров.
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 10852
" Още в началото забелязвахме известно разминаване между намаляването на вирусното число и покачването на възпалителните и тромботичните усложнения, което в страни с много повече случаи от нас се доказа. Тези, които по-тежко преживяват инфекцията, имат такива следващи, послеследващи нарушения, които нямат връзка с числото на вируса ", обясни професорът.

115 са новите случаи на коронавирус у нас

" Ние знам, че нямаме специфично антивирусно средство срещу COVID-19 и най-вероятно така ще бъде. В нашия опит ние използваме едно класическо средство, което е отдавна познато, но което се оказва доста ефикасно в ранните фази на заболяването и в това йонизиране на въздуха, йонизиране на водата. И неслучайно започнаха да излизат и международно ръководства за обеззаразяване на средата. От тази гледна точка, ние в България разполагаме с едни от най-добрите средства благодарение на един от най-големите изобретатели на нашето съвремие - проф. Ганев, и аз смятам, че трябва да се обърне повече внимание на такива средства, които биха могли да защитят огромни групи от хора ", допълни кардиологът.

Професорът заяви, че вече е ясно, че има послеефект на инфекцията. " Дори в България станаха популярни някои случаи, включително и на колеги, които бяха изписани от болницата негативирани по вирус, а се оказа след това, че имат усложнения, някои за съжаление фатални в по-късната фаза. Трябва много да се внимава както от клинична, така и от лабораторна гледна точка ", категоричен беше проф. Петров.

Според него вече са се натрупали категорични данни какви са лабораторните показатели, които трябва да бъдат проследявани както от гледна точка на започващия тромботичен процес, така и от гледна точка на заплашващия възпалителен процес.

" За съжаление сърдечносъдовите заболявания са един от таргетите и хората, които имат сърдечносъдови заболявания, се оказва, че при тях смъртността на заразените е най-висока ", коментира кардиологът. Той отрече сърдечносъдовите заболявания да са предпоставка за инфекция. Но допълни, че тези, които имат изходно сърдечносъдово заболяване и са заразени, имат по-голям риск, защото са по-податливи и на тромбообразуване, и на възпаление, и на намаление на кислорода в кръвта.

" Трябва да има лабораторни изследвания 2 седмици и 4 седмици след прекратяване на активната инфекция. Също така да се проследява и клиничната картина - ако пациентът отново получи задух или има кашлица, явно нещата не са на добре, това са характерните за намаление на кислородното съдържание симптоми ", допълни професорът.

Той призова хората да не се притесняват да посещават лечебните заведения и да търсят лекарска помощ при нужда, защото едни от най сигурните места в момента са болниците.


Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 10852  340 са новите случаи на ковид в Германия 340 са новите случаи на ковид в Германия  Д-р Симидчиев: Българите са се срещали с братовчед на COVID-19 още през 2008 година Д-р Симидчиев: Българите са се срещали с братовчед на COVID-19 още през 2008 година  Нови правила за пътуващите в Австрия българи от през днешния ден Нови правила за пътуващите в Австрия българи от през днешния ден
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР