1. Ако вашата единствена цел е да станете богати, вие

...
1. Ако вашата единствена цел е да станете богати, вие
Коментари Харесай

Парите, ах, парите!

1. Ако вашата единствена цел е да станете богати, вие в никакъв случай няма да я постигнете ( Джон Рокфелер).

2. Хората не желаят да бъдат богати. Те желаят да бъдат по-богати от другите (Джон Стюарт Мил).

3. Ако не бяха богаташите, благосъстоянието нямаше да нервира никого (Генадий Малкин).

4. Парите би трябвало да се ръководят, а не да им се слугува (Сенека).

5. Понякога парите костват пъклен доста (Ралф У. Емерсън).

6. Този, който търси милиони, рядко ги намира, само че този, който не ги търси, в никакъв случай не ги намира (Балзак).

7. Ако парите са вашата вяра за самостоятелност, в никакъв случай няма да я получите. Единствената същинска сигурност, която човек може да има в този свят, е ресурс от познание, опит и качества (Хенри Форд).

8. Неприятни са ми хората, които презират парите. Това са или лицемери, или простаци. Парите са шесто възприятие - без него не можете да употребявате останалите пет (Съмърсет Моъм).

9. Използвай парите си за неща, които могат да се купят с пари. Използвай времето си за неща, които не могат да се купят с пари (Харуки Мураками).

10. Има хора, които имат пари, има и богати хора (Коко Шанел).

11. Искам да пребивавам като безпаричен човек с пари (Пабло Пикасо).

12. Богатство и беднотия са думи, обозначаващи потребността и изобилието. Следователно, който се нуждае, той не е богат, а който не се нуждае, той не е безпаричен (Демокрит).

13. Богатството прилича морската вода, от която жаждата ти се усилва, колкото повече пиеш (Шопенхауер).

14. За да станеш богат, са нужни три неща: разум, гений и доста пари (Евгений Кашчеев).

15. Заможният в никакъв случай не би трябвало да си мисли, че го обичат поради личните му качества (Лукан).

16. Натрупаното благосъстояние е за едни прислужник, а за други стопанин (Хораций).

17. Не, аз не съм паралия. Аз съм дрипльо с пари. А това не е едно и също (Габриел Гарсия Маркес).

18. Когато стане въпрос за пари, всички сме от една вяра! (Волтер).

19. Когато човек е безпаричен, най-малко си мисли, че мангизите могат да оправят всичко. Ала когато си богат, не можеш да си кажеш, че всичко ще се уреди с още една спортна кола и чифт обуща за дванадесет бона. Когато си богат, нямаш към този момент никакво опрощение. Затова и всички милиардери са на антидепресанти: те не са в положение да накарат към този момент никого да мечтае, даже и себе си (Фредерик Бегбеде).

20. Предимството да имаш пари се заключава в това, да можеш да се възползваш от тях ( Бенджамин Франклин).
Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР