Звездата на Мерцедес Люис Хамилтън спечели Гран При на Русия

...

Люис Хамилтън с исторически успех

Звездата на Мерцедес Люис Хамилтън завоюва Гран При на Русия във Формула 1 след инфарктен край в Сочи. Това бе победа номер 100 за седемкратния международен първенец, който три обиколки преди изоставаше на второ място, само че непростим риск на водача Ландо Норис от Макларън му оказа помощ да финишира първи и да измести от лидерската позиция в класирането на шампионата при водачите Макс Верстапен. Нидерландският водач на Ред Бул съумя да си проправи път до второто място с доста положително решение за промяна на сухите гуми с интермедия и от седми в последните две обиколки стигна до второто място. Трети на почетната стълбичка, също с доста мощен край, се качи Карлос Сайнц от Ферари.

Веднага след подиума приключи спечелилият от Монца Даниел Рикиардо с Макларън. Неговият съотборник Ландо Норис, който започва първи, направи положително съревнование, само че бе провален от екипа, който не го привика в бокса откакто стартира да вали и вместо да отбрани първата си позиция, младият британец остана едвам седми. Другият водач на Мерцедес – Валтери Ботас, също се показа добре, откакто започва 17-и, само че финишира на 5-о място. След него остана ветеранът Фернандо Алонсо с Алпин. Кими Райконен, който ще се отдръпна след края на сезона, направи неповторимо съревнование и влетя в зоната на точките, завършвайки 8-и. Топ 10 допълниха Серхио Перес, който стартира и приключи от 9-а позиция, и Джордж Ръсел. Пилотът на Уилямс потегли трети, само че болидът му нямаше късмет в спортни условия да бъде конкурентен на останалите тимове и разумно приключи едвам 10-и.
Източник: bnr.bg