Звездата на Барселона Лионел Меси отбеляза хеттрик при победата на

...

Меси се развихри с хеттрик и асистенция при разгром на Аржентина

Звездата на Барселона Лионел Меси означи хеттрик при успеха на Аржентина над Хаити с 4:0 в Буенос Айрес. Появата му в игра се одобри като изненада, защото се очакваше аржентинецът да пропусне дуела, с цел да не рискува с травма преди международното в Русия. Треньорът на “албиселесте” Хорхе Сампаоли заложи на мощен състав, с цел да зарадва последователите на отбора със мощен резултат, откакто в последната си контрола пред март аржентинците позволиха шокираща загуба с 1:6 против Испания. Резултатът беше открит от Меси в 17-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване против Джовани Ло Селсо. Резултатът се резервира до края на полувремето, въпреки аржентинците да сътвориха доста положения, само че Гонсало Игуаин, Анхел ди Мария пропуснаха положителни благоприятни условия, а вратарят на Хаити Джони Пласиде на няколко пъти направи хубави спасявания. В 58-ата минута Пласиде отрази удар на Ло Селсо, само че при добавката Меси не сбърка и удвои задатъка на домакините. В 66-ата минута Меси оформи своя хеттрик със своя 64-и гол за Аржентина, като в ролята на помощник влезе Кристиян Павон, който преди подаването се подигра със отбраната на Хаити. Крайният резултат оформи Серхио Агуеро в 69-ата, като този път помощник стана Лионел Меси, с което затвърди отличното си показване и вдъхна вяра на почитателите, че отборът ще изиграе значима роля в борбата за трофея в Русия. Аржентина ще пътува през днешния ден за Испания, където ще се готви в Барселона. На 8 юни отборът лети за Йерусалим, където следва контрола с Израел, след което Меси и компания ще отпътуват за базата си край Москва.