...

Ибрахимович с рекорд в Италия

Златан Ибрахимович стана най-възрастният голмайстор в историята на италианската футболна Серия " А ".

Това обаче не бе задоволително за тима на Милан, който претърпя проваляне с 1:3 в гостуването си на Удинезе от 27-ия кръг.

Загубата остави Милан на четвъртото място в класирането, на точка от Лацио и още една от Интер.

Рома пък изостава с една от „ росонерите “ преди столичното дерби на " вълците " против Лацио довечера.

Снощи Ибрахимович пропусна дузпа и играта продължи близо минута, преди ВАР да се намеси и да върне ситуацията в наказателното поле на домакините поради нахлуване в пеналта на играча, който почисти топката след спасяването на вратаря.

Шведът не пропусна втория си удар и изравни в четвъртата минута на добавеното време, ставайки най-възрастният голмайстор в историята на Серия " А " на 41 години и 166 дни.
Източник: novsport.com