Защитаващият титлата си Холгер Руне се класира за финала на

...

Холгер Руне е само на една победа от защита на титлата си в Мюнхен

Защитаващият купата си Холгер Руне се класира за финала на шампионата по тенис на клей от сериите АТP 250 в Мюнхен (Германия) с награден фонд 562 815 евро. Поставеният под номер 1 в схемата датчанин победи австралиеца Кристофър О`Конъл с 6:3, 6:2 за 79 минути.

Руне, който завоюва купата купа в кариерата си тук през предходната година, направи три пробива, с цел да стигне до триумфа. Той записа осма поредна победа на шампионата в немския град.

" Беше доста положително начало на сезона на клей за мен и да продължа тук, в Мюнхен, значи доста. Имам специфични мемоари от този град и се вълнувам за на следващия ден ", сподели датчанинът.

На финала Руне ще играе с четвъртия подложен в схемата нидерланец Ботик ван де Зандсхулп, който отстрани номер 2 Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 7:6(2) за 1:49 час. Ван де Зандсхулп направи един пробив по пътя си към триумфа в първия сет, а в тайбрека на втория доминираше и без проблеми затвори мача.