Ювентус спечели Купата на Италия след разгромна победа срещу Милан.

...

"Ювентус" разгроми "Милан" и вдигна Купата на Италия

Ювентус " завоюва Купата на Италия след разгромна победа против " Милан ". " Бианконерите " победиха в конкуренцията за четвърта поредна година след 4:0 във финала.

И четирите гола бяха вкарани през второто полувреме. " Ювентус " нанесе решителния удар в границите на 20 минути от 56-ата до 76-ата. Два гола за триумфа означи бранителят Мехди Бенатия, с един се регистрира Дъглас Коста, а Никола Калинич си вкара автогол.

Черно-белите сграбчиха оценката за рекорден 13-и път, като приключиха шампионата без позволен гол. " Милан " е тимът с най-вече изгубени финали за Купата на Италия. " Росонерите " са позволили проваляне в девет от 14-те случая, когато са достигали до решаващия дуел.

Масимилиано Алегри във въздуха
© Reuters

Двата тима се изправиха за пети път във финала за купата. В началото на дуела " бианконерите " имаха предимство в притежанието на топката. Футболистите на " Милан " рядко излизаха от личната си половина. С компактни дейности в отбрана " росонерите " изчакваха благоприятни условия на контраофанзива.

При една от тях Хакан Чалханоглу изведе Патрик Кутроне на отлична стрелкова позиция след добра двойна композиция. Ударът на нападателя на " Милан " обаче беше избавен от ветерана Джанлуиджи Буфон.

Най-дейни за черно-белите през първата част бяха Дъглас Коста и Пауло Дибала. След пробив на бразилеца по лявото крило Дибала получи на границата на наказателното поле, само че стреля неопределено. Аржентинецът се опитваше да вдъхне въодушевление в играта на тима си, само че без триумф.

© Reuters

В 30-ата минута Буфон мазета мощен отдалечен удар на Сусо след финт против защитник. Напрежението пред вратата на " Ювентус " се резервира, като Бонавентура пропиля отлична опция. До края на първата част " Ювентус " беше по-близо до гола, само че в дейностите на Хуан Куадрадо, Дибала и Манджукич липсваше централизация.

В началото на втората част натискът на " бианконерите " се усили. Черно-белите нанесоха съдбоносен удар с три попадения в границите на осем минути. В 56-ата минута Бенатия откри резултата с удар с глава след центриране от корнер. Попадението повлия на играчите на " Милан ", които започнаха да работят разпиляно в отбрана.

Две неуверени намеси на вратаря Джанлуиджи Донарума доведоха до нови два гола във вратата на " Милан ". При първия стражът не съумя да избие отдалечен удар на Коста, а по-късно подари топката в краката на Бенатия при опит да я улови.

В 76-ата минута резервата Никола Калинич си означи автогол. Нападателят се опита да избие топката на първа греда, само че трансферира вратаря.