Ювентус си гарантира място на 1/8-финалите в Шампионска лига след

...

Ювентус напред в Шампионската лига след инфарктна победа

Ювентус си подсигурява място на 1/8-финалите в Шампионска лига след инфарктна победа над Ференцварош с 2:1 на „ Алианц Стейдиъм “.

В Торино домакините влязоха в дуела като безспорен любимец и знаейки, че при триумф ще се класират за елиминациите на най-престижния европейски клубен шампионат. Те обаче бяха неприятно сюрпризирани в 19-та минута, когато Мирто Узуни откри резултата за унгарците.

Кристиано Роналдо с първия си гол в тазгодишното издание на конкуренцията възвърне паритета преди почивката.

След нея „ Старата госпожа “ предстоящо натисна в търсене на победно попадение, само че трябваше да чака до продължението на мача, когато Алваро Мората донесе трите точки след нова асистенция на Хуан Куадрадо. Така, „ бианконерите “ събраха актив от девет точки и имат преднина от осем пункта пред третия Динамо Киев два мача преди края на срещите от група G.
Източник: fakti.bg