Ювентус победи Сампдория с 2:1 като гост в мач от

...

Роналдо бележи уникален гол

Ювентус победи Сампдория с 2:1 като посетител в мач от 17-и кръг на италианското състезание. Мачът се организира на стадион " Луиджи Ферарис " в Генуа пред 23 хиляди фенове.

Пауло Дибала даде преднина на гостите в 19-ата минута, а домакините съумяха да изравнят в 35-ата с гол на Джанлука Капрари.

В самия завършек на полувремето Кристиано Роналдо беше прецизен след превъзходен удар с глава. Според изчисленията португалецъг е отскочил на 76 см от земята, с цел да забие топката с глава в мрежата на Сам, което е рядко срещан отскок в международния футбол.

Португалецът се разписа в пети следващ мач. Повече голове в срещата не бяха маркирани и Ювентус си потегли с трите точки. Тимът от Торино е лидер в класирането с 42 точки, а Интер е втори с 39 и е изиграл един мач по-малко.

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон излезе титуляр против Сампдория и записа своя мач №647 в Серия А, като се изравни по този индикатор с рекордьора Паоло Малдини.

В другия мач от нощес Сасуоло победи като посетител Бреша с 2:0.
Източник: standartnews.com