Ювентус победи с 3:0 Сасуоло в последния двубой от 20-ия

...

Ювентус мина през Сасуоло с лесно 3:0

Ювентус победи с 3:0 Сасуоло в последния дуел от 20-ия кръг на Серия А. По този метод футболистите на Масимилиано Алегри още веднъж се приближиха на две точки от водача в класирането Интер.  Ювентус има 49 точки, Интер е с 51. Третият има 42 точки.

Сръбският национал Душан Влахович се разписа на два пъти преди почивката. Влахович вкара в 15-ата и в 37-ата минута. В първия случай той получи пас от Мирети, във втория се разписа непосредствено от директен свободен удар. Федерико Киеза оформи крайния резултат минута преди края на срещата.

За гостите Доменико Берарди имаше няколко рискови удара, само че Шчесни избави тези, които бяха точни.

Така бианконерите си върнаха за провалянето от Сасуоло с 2:4 през септември. Това е и единствената загуба за отбора на Алегри през сезона. Сасуоло остава 14-и в класирането с 19 точки.
Източник: flashnews.bg