Ювентус победи Фиорентина с 1:0 след гол на Хуан Куадрадо

...

Драма в края! Куадрадо порази Фиорентина и спря мрачната серия на Юве

Ювентус победи Фиорентина с 1:0 след гол на Хуан Куадрадо в добавеното време на срещата. Мачът сред торинци и флорентинци изобилстваше от положения и противоречиви обстановки, както е съвсем всеки дуел сред двата отбора.

В края на първата част „ Виола “ имаше съществени искания след игра с ръка на Данило в наказателното поле на Юве.

After a VAR silent check for potential Danilo handball, ref calls half-time: 0-0.

Liveblog
— footballitalia (@footballitalia)
Никола Миленкович получи два жълти картона в 66-ата и 73-ата минути на срещата, като нарушаването за втория картон бе оспорвано мощно от всички от щаба на отбора от Флоренция. Само две минути откакто остана с човек повече се усети подтик в играта на Юве - Федерико Киеза със застрашителен шут разтресе напречната греда.

Juve-Fio maçında İtalyan hakemleri yine iş başında. Önce Danilo'nun eline VAR'dan gelmeyen penaltı, sonra da Milenkovic'in ikinci sarısının ucuzluğu...
— Emir Ateşdağlı (@emiratesdagli)
Развръзката пристигна в първата минута на добавеното време, когато някогашният футболист на Фиорентина Хуан Куадрадо от дребен ъгъл съумя да промуши топката в мрежата зад Терачано и по този начин донесе трите точки на „ бианконерите “, които с успеха през днешния ден се изравняват по точки с „ виолетовите “. Заради по-лошата си голова разлика обаче, „ Старата госпожа “ ще заеме осмата позиция в таблицата, до момента в който отборът на Винченцо Италиано е позиция по-напред.