Юношеският национален отбор по футбол до 17 години започна със

...

Юношеските национали предизвикаха Нидерландия, но загубиха

Юношеският народен тим по футбол до 17 години стартира със загуба присъединяване си на Европейското състезание в Израел. Съставът отстъпи с 1:3 против настоящия първенец Нидерландия.

Тимът, воден от Йордан Петков, сподели добра игра, изключително преди почивката. След нея силите на българите попривършиха и те доста по-трудно създаваха проблеми за нидерландците.

Мартин Георгиев откри за България още в 10-ата минута. Нидерландия обаче изравни в 30-ата с тъкмо осъществяване на Габриел Мисехой, а в 60-ата беше прецизен Исак Бабади. В добавеното време се разписа Джейсън Ван Дуйвен.

Нидерландия завоюва купата на последното европейско състезание през 2019 година

Българските играчи бяха нападателни при започване на срещата, а с изключение на попадението на Георгиев те пропуснаха още един отличен късмет, когато Петър Кирев удари греда. След средата на първото полувреме Нидерландия подвигна темпото и след изравнителния гол диктуваше дейностите на терена.

Силен мач направи вратарят Алекс Божев, който направи значими спасявания.

В групата на България са още Франция и Полша. В мачът сред тях Франция реализира победен триумф с 6:1. В идващия си дуел на 19 май българите играят с Франция.
Източник: 18min.bg