Юношеският национален отбор на България до 19 години разгроми Гибралтар

...

Юношите на България разбиха Гибралтар

Юношеският народен тим на България до 19 години разгроми Гибралтар с 6:0 във втория си мач от група 13 на европейските кваликации за юноши.
Националите се нуждаеха от победа с огромен резултат, с цел да запазят положителни шансове за класиране в идващия стадий и я реализираха в мразовитото време на стадион " Хаджи Димитър " в Сливен. Още до почивката българите вкараха пет гола. Нападателят от Шефилд Уензди Преслав Боруков се отличи с хеттрик (12, 20, 22), а два гола добави Митко Митков от ЦСКА-София (8, 26).
Седем минути след почивката се разписа халфът на Миньор Раднево Емануел Личев за крайното 6:0.
В другия мач от групата на " Трейс Арена " в Стара Загора Гърция победи Румъния с 5:3.
В третия кръг на 20 ноември България играе с Гърция, а Румъния с Гибралтар. Гърция е водач в класирането с цялостен актив от 6 точки, а България е на второ място с 4 точки. Румъния е на трета позиция с 1 точка, а на последното място е Гибралтар без извоювана точка. Първите два тима в крайното класиране ще се класират за Елитния квалификационен кръг, който ще се организира напролет на 2019 г.