Юношеският национален отбор на България до 17 г. успя да

...

Футболистите на Йордан Петков направиха зрелищно равенство със Словакия в контрола

Юношеският народен тим на България до 17 година съумя да се добере до тъждество 3:3 против Словакия U17 в контролна среща, играна под пороен дъжд на главния терен в Национална футболна база „ Бояна “ през днешния ден. „ Лъвчетата “ изоставаха с два гола пасив, само че с дейни дейности в края на мача съумяха да избегнат провалянето.

Селекционерът Йордан Петков заложи на практика на напълно нов състав спрямо отбора, взел участие преди няколко месеца на Евро 2022 в тази възрастова категория. Въпреки неналичието на синхрон нашият отбор бе равносилен на мощния противник, който се отличаваше с впечатляващи физически данни. Наводненият терен докара до неточност в нашата защита в 38-мата минута, която разреши на гостите да открият. Въпреки това България стартира мобилизирано втората част и съвсем незабавно Жечко Желязков съумя да изравни, откакто добави избита топка от вратаря Хюдок. Последваха мощни моменти за словашкия отбор, който първо от фаул, а по-късно при недоразумение в нашата защита поведе с 3:1. Финалният взлом на „ лъвчетата “ обаче даде резултат и с две попадения на Симеон Шишков (от дузпа и от фаул), второто от които в добавеното време, съумя да се добере до равенството.

Втората инспекция сред България U17 и Словакия U17 е на 25 август от 11:00 ч. още веднъж в НФБ „ Бояна “.

Съставът на България: 12. Марио Младенов, 2. Кристиян Йорданов (59 – 14. Александър Божилов), 3. Стоян Пергелов, 4. Теодор Минчев, 5. Симеон Шишков, 7. Константин Димитров (54 – Александър Димитров), 10. Джанер Садетинов (47 – Кирил Георгиев), 11. Адриан Райчев (36 – 17. Жечко Желязков), 13. Мартин Ситев, 19. Кубрат Йонашчъ, 21. Васил Казалджиев.

Селекционер: Йордан Петков.