Юношеският национален отбор на България до 16 г. (набор 2002

...

България U16 спечели втория си двубой на турнира в Литва

Юношеският народен тим на България до 16 година (набор 2002 г.) изигра следващия си мощен мач на четиристранния интернационален другарски шампионат за развиване на УЕФА, който се организира в Литва. Тимът, воден от Марчо Дафчев, се наложи над Естония с 5:4 след дузпи, като срещата приключи при 1:1 в постоянното време.

Националите демонстрираха екипен дух, темперамент, имаха надзор върху играта и сътвориха много голови благоприятни условия, само че неналичието на късмет и малко убеденост пред гола им попречиха да се поздравят с триумф по-рано, написа БФС на формалния си уеб страница.
Дейвид Андреас даде задатък на Естония в добавеното време на първата част. През второто полувреме удар с глава на Християн Петров срещна гредата, а в 74-та минута Красимир Панчев бе прецизен за крайното 1:1.

Според регламента на шампионата при тъждество в постоянното време се извършват наказателни удари, като при триумф с дузпи се присъждат 2 точки, а при загуба - 1 точка. При дузпите възпитаниците на Марчо Дафчев демонстрираха по-здрави нерви и завоюваха с 5:4.

В другата среща Исландия се наложи над домакините от Литва с 3:0.

При триумф в последния си дуел против Исландия, България има опция да приключи преди всичко в шампионата. Двубоят ще се организира на 7 април, събота от 10:00 часа.

Съставът на България U16: 1. Милко Баданов, 2. Стефан Стефанов (53-Емил Ценов), 4. Християн Петров, 5. Мартин Атанасов, 6. Мартин Русев, 15. Валентин Цветанов (53-Венцислав Богданов), 14. Кристиян Атанасов (59-Красимир Панчев), 16. Богдан Костов, 20. Петър Георгиев (61-Стефан Попов), 10. Станислав Шопов Ц к. (66-Иво Казаков), 9. Мартин Петков (59-Георги Трифонов);

Селекционер: Марчо Дафчев