Ямбол постигна домакинска победа над Черно море Тича с 97:91

...

Ямбол стартира 2022 година с домакински успех над Черно море Тича в НБЛ

Ямбол реализира домакинска победа над Черно море Тича с 97:91 (29:14, 18:28, 26:20, 24:29) в първа среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Успехът бе трети за водения от старши треньора Тони Дечев отбор от началото на сезона, а гостите позволиха десето проваляне от 11 изиграни мача.

Двата тима направиха забавен конфликт в зала "Диана " в Ямбол, който стартира с по-силна първа част за домакините. Те демонстрираха доста ефикасна пукотевица и взеха преднина от 29:14 след 10 минути игра. Във втората четвърт задатъкът на

Ямбол стигна 19 точки, само че баскетболистите на Черно море поставиха съществени старания и понижиха до 4 изоставането си, а на почивката разликата бе единствено 5 точки - 47:42.

Последва също толкоз оспорвана трета част, в която варненци се приближиха на 3 точки от съперника, само че преди последните 10 минути отборът на Ямбол водеше със 73:62. До края домакините не разрешиха поврат в дуела. В последните секунди

Веселин Георгиев претендираше за неотсъдено нарушаване и изрази бурно страстите си, след което бе дисквалифициран.

Най-резултатни за Ямбол с по 22 точки бяха Тадж Ридли и Джеремая Пейдж, като първият добави 8 битки и 2 асистенции, а вторият - 2 битки и 6 асистенции. Александър Матушев способства с 16 точки, 5 битки и 5 асистенции, а Кръстан Кръстанов с 12 точки и 13 битки.

За Черно море Тича Веселин Георгиев приключи със 17 точки и 3 битки, Мартин Коцев се включи с 16 точки, 6 битки и 4 асистенции, Мартин Йорданов се регистрира с 14 точки и 6 битки, а Лъчезар Тошков с 13 точки, 4 битки и 3 асистенции.

В идващия кръг на 8 януари Ямбол гостува на Рилски състезател, а Черно море Тича е хазаин на Спартак Плевен.