Вторият българин в НБА Александър Везенков започна от пейката за

...

Везенков игра в още една от предсезонните контроли на Сакраменто

Вторият българин в НБА Александър Везенков стартира от пейката за своя Сакраменто Кинг в контрола от предсезонната подготовка срещу Голдън Стейт Уориърс. Сакраменто загуби със 121:115 след продължения, а това беше трета загуба за отбора след мачовете против Торонто Раптърс и Лос Анджелис Лейкърс.
Прочетете още
Сакраменто потегли стремително и поведе с 38:25 след първата четвърт, само че Голдън Стейт завоюваха втората четвърт с 31:21.

В третата част Голдън Стейт завоюва с 27:24, а последната приключи наедно - 28:28 и по този начин се стигна до продължения.

В тях Голдън Стейт завоюваха с 10:4, а крайният резултат беше 121:115.

Българинът прекара на терена 17 минути, като приключи с 2 точки и 6 битки.

Най-резултатен за гостите, които бяха без огромната си звезда Стеф Къри, бе Джонатан Куминга с 28 точки.

За Сакраменто пък с най-вече точки приключи Домантас Сабонис с 19.

Везенков досега стартира от пейката в дуела против Торонто, а по-късно игра от първата минута против Лос Анджелис Лейкърс.

Сакраменто ще играе още една контрола против Голдън Стейт Уориърс, а дуелът е на 19 октомври от 5:00ч.

Източник: trafficnews.bg