Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби в третия кръг

...

Кузманов загуби в последния кръг от квалификациите на Откритото първенство на САЩ

Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото състезание на Съединени американски щати. Националът отстъпи с 4:6, 6:3, 3:6 на Брендън Холт от Съединени американски щати. Срещата на два пъти беше прекъсвана поради дъжд.

Мико загуби първия сет откакто позволи пробив в седмия гейм за преднина от 4:3 за Брендън Холт. 24-годишният американец затвърди пробива и взе сета с 6:4. Димитър Кузманов стартира безапелационно втората част, осъществявайки ранен пробив, поведе с 3:0 гейма и задържа задатъка си до победното 6:3, изравнявайки резултата.

Българинът проби още в първия гейм на третата решителна част, само че незабавно Холт отговори с рибрейк. Американецът завоюва за повторно подаването на Кузманов за 4:2 и задържа преднината си до края на мача.

Източник: cross.bg