Втората ракета на България Димитър Кузманов отпадна в първия кръг

...

Кузманов загуби от бивш номер 7 в света

Втората ракета на България Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на шампионата по тенис от сериите " Чалънджър " на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 45730 евро.

Кузманов загуби от някогашния номер 7 в международната класация и четвърти в схемата Фернандо Вердаско (Испания) с 3:6, 4:6 за 82 минути.

38-годишният левичар Вердаско, който е 120-и в класацията на АТР сега, стартира по-добре и поведе с 4:1 гейма по пътя си към триумфа в първия сет.

Втората част вървеше равностойно, само че испанецът съумя да пробие за 5:3 и сервираше за мача. 206-ият в света Кузманов върна брейка, само че още в идващия гейм Вердаско стигна до 40:15 при подаването на пловдивчанина и си обезпечи успеха още с първата опция.
Източник: trafficnews.bg