Всяка информация, която ще се събере по време на ,

...
Всяка информация, която ще се събере по време на ,
Коментари Харесай

Вирусолог: Всяка информация, която СЗО събере от Ухан, ще бъде ценна

Всяка информация, която ще се събере по време на, причиняващ Covid-19, ще бъде скъпа. Откривайки произхода на един вирус, ще бъдем готови за последващо прескачане на вирус от животно към човек. Това изясни пред БНР вирусологът доцент от Националния център по заразни и паразитни заболявания. „ Повечето нововъзникващи вируси с респираторен темперамент пораждат точно в оня район “, сподели тя.
Всяко познание ще помогне, с цел да бъдем готови за последващи офанзиви от света на вирусите, счита вирусологът. „ Ще ни приготви по какъв начин и къде да чакаме идващите прескачания. “
Целогеномното секвениране на вирусите, цялостното разчитане на техния геном оказва помощ да се работи освен по новооткрити вируси, само че и по остарели и добре познати вируси, разясни експертът. С такива способи да вземем за пример е открито, че морбилният вирус е навлязъл в човешката популация преди 25 хиляди години.
Идването на SARS-CoV-2 не изненадва вирусолозите, най-малко от 10 години се приказва, че се чака пандемия, посочи доцент Гломб.
„ Като човечество прекомерно пренебрежително помислихме, че познаваме всичко и сме подготвени за всичко. Природата ни дава знак да се смирим, че има още много-много да учим. Появата на SARS-CoV-2 в човешката популация ни смъкна малко на земята, с цел да ни покаже, че доста сме научили, само че има доста повече да учим. “
 Какъв е рискът да се заразим още веднъж с COVID-19, изясни вирусолог Какъв е рискът да се заразим още веднъж с COVID-19, изясни вирусолог
Голяма част от хората задържат антителата си най-малко 5 месеца това е, което споделя сега науката. Имунодефицитните положения са от...
„ Ние открихме вируса на 8 март, само че сигурно той е навлязъл в България по-рано. Вирусът е бил в циркулация в България и преди 8 март “, разяснява доцент Гломб във връзка открития нов пациент 0 в Италия.
Екстремната обстановка, в която новият вирус ни сложи, оказа помощ българските лаборатории да „ пернат “ доста напред софтуерно, означи още вирусологът.
Разработването на антивирусни средства е доста високо затруднение, тъй като вирусите бързо мутират, бързо развиват устойчивост, както и тъй като вирусите „ доста интимно живеят в клетката гостоприемник ", уточни още Любомира Николаева-Гломб.
„ Антивирусната терапия е изправена пред обстановката да унищожи врага, който е навлязъл вътре в къщата, само че по този начин да го унищожи, че къщата въпреки всичко да остане здрава. Това е доста мъчно постижимо. “
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР