Вратарят от български произход Александър Георгиев спаси 23 удара, а

...

Силен мач за Александър Георгиев при победа на Колорадо в НХЛ

Вратарят от български генезис Александър Георгиев избави 23 удара, а Колорадо победи Далас с 6:3 в мач от редновия сезон на НХЛ. Мико Рантанен и Андрю Колиано вкараха през 11 секунди в третия интервал за триумфа на гостите, които изоставаха с 3 гола в резултата. Валери Ничушкин и Рос Колтън записаха по гол и асистенция, Райън йохансен и Майлс Ууд също вкараха, а Кейл Макар записа три асистенции за Колорадо.

Тайлър Сегуин с две попадения и Джо Павелски преди този момент бяха дали задатък на Далас.

Джож Норис вкара единствения гол при дузпите, с който Отава се наложи над Минесота в мач, игран в Стокхолм.

Джими Веси означи два пъти за триумфа на Ню Йорк Рейнджърс над Ню Джърси с 5:3. Артьоми Панарин също вкара два пъти за спечелилите, а Блейк Уилър се разписа на празна врата 1:33 минута преди края на постоянното време. Това бе четвърта поредна победа за Рейнджърс. Джак Хюз вкара за Ню Джърси, откакто се завърна на леда, пропускайки пет мача поради травма. Онджей Палат и Ерик Хаула също се разписаха за " Дяволите ".

Трент Фредерик записа за четвърти път в кариерата си два гола, а Дейвид Пастърнак се регистрира с три асистенции за успеха на Бостън над Монреал с 5:2 вкъщи. Бостън реализира втори следващ триумф и си отмъстиха за загубата от Монреал след продължения предходната събота. Юрай Слафковски записа гол и асистенция, а Джонатан Ковачевич също вкара за Монреал. Джейк Алън направи 39 спасявания.

Оливер Валстрьом вкара победния гол при дузпите за Ню Йорк Айлъндърс, който се наложи над Калгари с 5:4. Хъдсън Фашинг, Кайл Палмиери и Матю Барзал също означиха за Айлъндърс, като вратарят на отбора Иля Сорокин отрази 35 шута. Мартин Поспишил, Блейк Коулман, Макензи Уигър и Егор Шарангович означиха за Калгари. Новобранецът Конър Зари записа две асистенции.

Аляксей Протас и Хендрикс Лапиер се регистрираха с по гол и две асистенции за успеха на Вашингтон над Кълъмбъс с 4:3. Сони Милано от Кепитълс вкара на някогашния си тим. Суперзвездата на домакините Алекс Овечкин също се разписа, а Чарли Линдгрен избави 33 удара. Джони Гудро от Къбъмбъс изигра своя мач №700 в кариерата, като се разписа при започване на втория интервал. Защитникът Иван Проворов и Джъстин Данфорт също означиха.

Джордан Еберли вкара гол и направи две асистенции, а Мати Бениърс записа попадение и асистенция за триумфа на Сиатъл над Ванкувър с 4:3. Джейми Омексак и Яни Гурд също вкараха за спечелилите. Джей Ти Милър, Куин Хюз и Нилс Хогландер бяха голмайсторите за Ванкувър.

Сет Ярвис изведе Каролина напред в резултата в третия интервал за триумфа над Питсбърг с 4:2. Брент Бюрнс и Себастиан Ахо помогнаха с по гол и асистенция, а вратарят на Каролина Анти Раанта избави 26 удара. Синди Кросби означи два пъти за Питсбърг, а Крис Летанг записа 700-ата точка в кариерата си след асистенция за второто попадение на Кросби.

Адриан Кемпе вкара гол и направи асистенция за безапелационния триумф на Лос Андежилс Кингс над Сейнт Луис с 5:1. Кинтън Байфилд, Блейк Лизоте, Пиер-Люк Дюбоя и Кевин Фиала бяха другите голмайстори. Джейк Нейбърс вкара, а Джордан Бинингън направи 25 спасявания за Сейнт Луис.

Марк Шайфеле записа попадение и две асистенции, а Кайл Конър записа 14-ия си гол за сезона при успеха на Уинипег над Аризона с 5:2. Владислав Наместников и Мейсън Ейпълтън също вкараха, а Лоран Босоа избави 16 от 18-е удара отправени към неговата врата. Матиас Мачели и бранителят Мат Думла бяха точни за Аризона, до момента в който Карел Веймелка отрази 21 шута към вратата си.