Волейболният отбор на Берое (Стара Загора) се класира за полуфиналите

...

Берое се справи с Раковски и чака Марица

Волейболният тим на Берое (Стара Загора) се класира за полуфиналите на НВЛ-жени, откакто победи Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:22, 25:14, 20:25, 25:17) в мач №2 от 1/4-финала посред им, игран в зала " Младост ".

Така Берое завоюва плейофната серия с 2-0 победи и на полуфинала " зелено-белите " ще се изправят против шампионките от Марица (Пловдив).

Първите два гейма минаха под превъзходството на волейболистките на Страхил Балов. В третата част девойките от Раковски взеха самодейността през цялото време и съвсем до края резервираха огромна преднина. В основните моменти гостенките пробваха да стопят изоставането си, в последна сметка, обаче, Раковски затвори гейма след 25:20. Четвъртата част бе равностойна изначало, само че след това Берое се откъсна и завоюва с 3:1 след безапелационно 25:17.