Волейболистите от националния отбор на България допуснаха втора поредна загуба

...

България се изложи срещу Португалия

Волейболистите от националния тим на България позволиха втора поредна загуба в Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди паднаха от новобранеца и дебютант в шампионата Португалия с 1:3 (21:25, 25:19, 26:28, 23:25) в мача от 3-ия кръг на шампионата в Мендоса (Аржентина). Това бе историческо първо проваляне за националния ни отбор от този противник.

В първата си среща на аржентинска земя българските волейболисти победиха Канада с 3:1, а във втория мач нощес отстъпиха на домакина Аржентина с 0:3.

Срещата стартира добре за иберийците, които поведоха с 5:3 и резервираха задатъка си до първата техническа пауза – 8:6. Марко Ферейра даде задатък от 4 точки при 12:8, а възпитаниците на Уго Силва дръпнаха с 16:11 при второто техническо спиране. При 19:13 Силвано Пранди взе второто си спиране в първата част, а Тодор Скримов понижи до 21:18 след мощни начални удари и двойна обсада. Уго Силва взе спиране за Португалия, а Николай Учиков и Розалин Пенчев понижиха до 22:21. Последва ново спиране за португалците, а Валдир Секейра заби ас и им даде геймбол при 24:21. Португалия завоюва първата част с 25:21 след обсада на Филип Цветанчанин против офанзива на Розалин Пенчев.
Източник: fakti.bg