Волейболистите на Славия записаха втора победа в първенството при мъжете

...

Локо загуби тежко отложения мач със Славия в СИЛА

Волейболистите на Славия записаха втора победа в шампионата при мъжете - Супер Волей. " Белите " надиграха като посетител Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:13, 25:21, 25:16) в отсрочена среща от първи кръг на шампионата, изигран в зала СИЛА.

Воденият от Северин Димитров отбор се изкачи на 11-а позиция в таблицата с 5 точки (2 триумфа, 5 загуби) , Локомотив е 15-и с 3 точки (1 победа, 6 загуби) .

В първата част славистите преобладаваха напълно и без проблем поведоха в резултата. Впоследствие домакините от Пловдив потеглиха стремително, само че разрешиха на столичния отбор да вземе нещата в свои ръце. Въпреки че на няколко пъти Локо бе покрай съперника, не съумя да го преодолее.

Водачеството на гостите се резервира и в третия гейм и Славия записа чиста победа за малко повече от час.

Най-резултатен бе Васил Николов с 14 точки (1 ас) , с по 11 точки приключиха Божидар Георгиев (3 аса) и Цветослав Николовски (4 аса, 3 блокади) . За противника Венцислав Георгиев бе над всички с 16 точки .
Свързани вести След 3:0 над Славия: Хебър е към този момент водач в Супер волей Осакатен Локомотив загуби с 3:0 от Левски в София
Източник: marica.bg