Волейболистите на ПСК Локомотив (Пловдив) постигнаха четвърта поредна победа във

...

Локо отнесе Арда във втората осмица

Волейболистите на ПСК Локомотив (Пловдив) реализираха четвърта поредна победа във втората осмица на Суперлигата на България. Момчетата на Владимир Орлов надиграха изрично вкъщи Арда (Кърджали) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) в отсрочен мач от 5-ия кръг, игран довечера в зала " Сила ".

Така Локомотив е еднолично отпред във краткотрайното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача, само че и среща по-малко. Арда пък е на последното 8-о място без триумф досега и 5 следващи загуби. Следващият мач за " железничарите " е на 5 декември (събота) от 18,00 часа като посетител на Дунав (Русе), а кърджалийци са домакини на Славия ден по-рано на 4 декември (петък).

В първия гейм Локомотив стартира мощно, като оформи добра преднина и не разреши на гостите от Арда да противодействат изключително. Разликата остана постоянна и пловдивчани поведоха без проблеми след 25:18. Във втората част волейболистите на Владимир Орлов демонстрираха още по-категорична игра и задатъкът се усили след 25:15. Не по този начин започва третата част, в която Арда взе преднина и малко по малко стигна четири точки. Постепенно Локо изравни и още веднъж взе водещата роля. До края домакините не срещнаха особени проблеми и записаха чиста победа след 25:20 и 3:0.

Най-резултатен за Локомотив бе Петър Христосков с 12 точки (2 блока), а Борислав Чукалов добави още 9 точки (1 блок, 2 аса) за успеха.

Въпреки това, за MVP на мача бе определен разпределителя Евгени Григоров, който се отличи с 3 аса за триумфа.

За Арда Станислав Вълков също приключи с 12 точки.