Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха 4-а победа в Суперлигата на

...

Пирин спря шампионите от Нефтохимик

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха 4-а победа в Суперлигата на България, откакто надиграха вкъщи първенците от Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (19:25, 26:24, 25:20, 25:20) в финален мач от последния 11-и кръг на първия полусезон в шампионата, игран довечера в зала " Септември ".

Така серията от три следващи победи на бургаския отбор бе прекратена. Пирин е на 8-о място в класирането с 4 победи, 7 загуби и 15 точки. Нефтохимик пък е 4-и със 7 победи, 4 загуби и 21 точки.

Домакините от Пирин взеха самодейността от началото на срещата, след което първенците дръпнаха, взеха нещата в свои ръце и поведоха след 25:19. Във втората част играта бе много оспорвана, като двата отбора си разменяха водачеството на няколко пъти. След средата на гейма, обаче, домакините набраха инерция и излязоха напред. Битката продължи до последно, само че в последна сметка резултатът в геймовете бе подравнен след 26:24 за Пирин.

Третият гейм стартира с доминация на първенците, която продължи до 13:10 в тяхна изгода. След това Пирин последователно стопи разликата и изравни. В основните моменти играчите на Мирослав Живков излязоха напред и завоюваха гейма след 25:20. Четвъртата част също бе много оспорвана изначало, само че Пирин още веднъж завоюва след 25:20 за крайното 3:1.