Волейболистите на Дунав (Русе) се върнаха начело във втората осмица

...

Дунав отново начело във втората осмица на Суперлигата

Волейболистите на Дунав (Русе) се върнаха отпред във втората осмица на Суперлигата, откакто надиграха като посетители Берое 2016 (Стара Загора) с в финален мач от 8-ия кръг, игран довечера.

Така русенци са отпред във краткотрайното класиране с 22 точки след 8 победи от 8 мача. Берое пък е 3-и с 14 точки след 5 победи и 3 загуби. В идващия 9-и кръг Дунав приема Тетевен Волей, а старазагорци гостуват на Локомотив (Пловдив). Срещите са надлежно в събота (6 февруари) и в петък (5 февруари) от 18,00 часа.

Играта потегли равностойно в първия гейм, само че по-късно състезателите на Дунав бяха хегемони и го взеха след 25:23. Във втората част русенци още веднъж бяха по-добрият тим, въпреки че имаше обстановки, в който домакините вървяха компактно зад тях - 25:23 и 2:0. Най-категоричен бе третият гейм, в който момчетата на Дани Милушев диктуваха напълно ситуацията и завоюваха след 25:19.

Най-полезни за Дунав бяха Дейвид Кръстев с 12 точки (2 блока и 45% успеваемост в атака) и Ангел Павлов (1 ас, 67% успеваемост в офанзива и 75% положително посрещане) с 12 и 11 точки за успеха. За домакините от Берое Иван Дамянов бе над всички с 15 точки (2 блока и 54% успеваемост в атака).

БЕРОЕ 2016: Пламен Христов 1, Иван Дамянов 15, Симеон Александров 3, Руси Желев 10, Милослав Димов 5, Дамян Огнянов 3 - Мартин Иванов-либеро (Георги Захариев 1, Иван Тасев 5)
Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ
ДУНАВ: Николай Манчев 1, Дейвид Кръстев 12, Ангел Павлов 11, Леон Тончев 8, Георги Чалъков 5, Борис Наков 6 - Симеон Добрев-либеро (Димо Димов, Владимир Христов)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.