Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас се класира

...

Стан Вавринка не успя в Базел, Алкарас на крачка от финал

Водачът в международната класация по тенис Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на шампионата по тенис от сериите АТП 500 в зала в Базел.

Испанецът нямаше огромни усложнения против сънародника си Пабло Кареньо-Буста и го надигра с 6:3, 6:4 за час и 41 минути игра. На полуфиналите през днешния ден Алкарас ще играе с канадеца Феликс - Оже Алиасим, който реализира бърза победа над Александър Бублик, давайки му единствено пет гейма.

Роберто Баутиста Агут също си обезпечи място измежду четиримата най-хубави. В четвъртфинален мач той надигра представителя на домакините Стан Вавринка със 7:5, 7:6(5). Мачът сред двамата ветерани бе доста равносилен и продължи над два часа.

На полуфиналите Баутиста Агут ще играе с датчанина Холгер Руне, който в късния мач надигра французина Артур Риндеркнех с 7:6, 6:2.