Виктория (Пилзен) допусна разгромна загуба с 0:4 от Спарта (Прага)

...

Прохазка и компания отнесоха 4 гола от Спарта

Виктория (Пилзен) позволи разгромна загуба с 0:4 от Спарта (Прага) и доста понижи възможностите си да завоюва купата в Чехия. Отборът на някогашния халф на Левски Роман Прохазка е втори в класирането с 55 точки, а отпред е Славия (Прага) с 58 и мач по-малко. 16-годишният гений на домакините Адам Хложек получи шанса да е титуляр и откри резултата още в 10-ата минута с глава. Виктория пропусна няколко благоприятни условия да изравни и наказването не закъсня. В 29-ата минута Канга Гелор осъществя дузпа и Славия поведе с 2:0. Другите голове за столичани бяха дело на Михал Сачек и Матей Пулкраб през второто полувреме. Въпреки безапелационната победа, Спарта е на трето място и изостава с цели 11 точки от градския си противник Славия.