Венецуела победи Кот д`Ивоар с 87-71 (26-17, 23-15, 24-24, 14-15)

...

Първи победи за Венецуела и Тунис на Световното по баскетбол в Китай

Венецуела победи Кот д`Ивоар с 87-71 (26-17, 23-15, 24-24, 14-15) и резервира шансове за класиран на 1/08-финал на Световното състезание по баскетбол в Китай.
 Левски Лукойл стартира подготовка в понеделник

Първата подготовка на отбора ще е в зала " Универсиада "

Лидерът на южноамериканците Хейслер Гийен наниза 31 точки ие се реваншира за слабия си мач преди два дни против Полша. 18-3-сантиметровият стрелец поведе своите още в първата четвърт, която приключи при резултат 26-17. До почивката разликата набъбна на 17 точки, а Гийен имаше към този момент 4 тройки и общо 17 точки.

През второто полувреме спечелилите поддържаха разликата. В сряда те ще играят против домакина Китай и ще преследват наложителна победа. В другия мач в група " А " Китай ще играе с Полша за първото място. Кот Д`Ивоар на процедура към този момент няма късмет за То 16.

Нигерия направи втори мощен мач против един от любимците, само че още веднъж за малко не стигна до сензация. след загубата с 5 точки от Русия в първия кръг, в този момент африканците отстъпиха пред Аржентина със 81-91 (17-28, 26-15, 18-29, 20-22).

Така макар мощните си изяви нигерийците няма да продължат в борбата за международната купа. Във втория мач от група " B " Русия се чака да завоюва елементарно против Южна Корея. В сряда руснаците и аржентинците ще дефинират спечелилия в потока.

В група " C " Тунис завоюва първи триумф за африканския континет. Успехът против Иран със 79-67 (29-19, 15-16, 15-13, 20-19) беше изкован още в първата част. Така Тунис и Пуерто Рико ще дефинират втория отбор след Испания, класирал се за 1/8-финал.

" Персите " изгубиха трагично против Пуерто Рико в събота след серия от късни кошове и към този момент нямат късмет да продължат напред. Освен в случай че Пуерто Рико не победи Испания в късния за през днешния ден мач и те разгромят европейците в сряда.

В група " D " към този момент всичко е ясно. Италия се наложи рутинно над Ангола 92-61 (25-11, 19-10, 26-21, 22-19) и чака лесна победа на Сърбия против Филипините с цел да се узакони европейското предимство в потока.