Велислав Захариев на 7 г. зае изключителното престижно трето място

...

7-годишно момченце от Берковица завоюва трето място на европейско състезание по шах /снимки/

Велислав Захариев на 7 година зае изключителното влиятелно трето място на Европейския училищен шампионат, който се организира в Родос, Гърция от 21 до 29 април 2022 година.
Малкият шахматист отбрани достойнството на България и на Шахматен клуб ЕЛИТ, като единствено половин точка го раздели от купата.
Той приключи наедно партиите си против другите двама призьори, в които доминираше. Малшанс в извоювана позиция в предпоследния кръг го лиши от купа, която щеше да е справедливо самопризнание за гения и напъните му.
Бронзът е с искра на злато, тъй като е извоюван в доста мощна конкуренция.
Миналата година Велислав реализира самобитен връх, като стана първото дете шахматист у нас, спечелил на 6 години купата измежду батковците във възрастовата група до 8 години.