Във временното класиране Дунав Русе дели първото място с миналогодишния

...

Мъжете от Спортен клуб по тенис на маса Дунав - Русе започват с четири победи във Висшата лига

Във краткотрайното класиране Дунав Русе дели първото място с миналогодишния първенец “Марек - Дигеста ”, Дупница

Мъжкият тим на СКТМ Дунав стартира сполучливо присъединяване си във Висшата лига сезон 2022 - 2023.

На извършения първи кръг в Панагюрище треньорът Петър Петров заложи на националния играч Теодор Александров, някогашния национал Кирил Попов и опитния Стефан Лъвчиев. От тима отсъстваше Даниел Гайбакян заради присъединяване в шампионата на Италия.

Първия мач на русенци бе против завърналия се във Висшата лига тим на “Комфорт ” Варна. Дунав победи с 4:1 като Лъвчиев единствен позволи загуба.

Втората среща бе против обичайно неуместния хазаин “Асарел Медет ” Панагюрище. След траял тричасов маратон русенци завоюваха с 4:3. Подкрепяни от публиката панагюрци бързо дръпнаха след две загуби на Александров и Лъвчиев сътоветно от Даниел Иванов и Павел Костадинов. Кирил Попов върна победа против Георги Ефтимов. Двойката Александров/Попов изравни отборния резулат – 2:2. Александров даде преимущество след победа над Костадинов. Кирил Попов излезе против Даниел Иванов в опит да затвори мача. При 2:2 гейма и закъснение от 9:3 Попов съумя да изравни – 9:9! Въпреки преимуществото на своя сервис Попов отстъпи 9:11. При резултат 3:3 последната среща сред Лъвчиев и юношеския национал Ефтимов бе кулминационна точка на отборния мач. Русенецът загуби първия гейм 9:11, само че по-късно спазвайки напътствията на треньора Петров откри своя темп и обърна мача – 3:1.

Третият екипен мач бе против бронзовите медалисти от Комета+ (Луковит). Русенци завоюваха с 4:2. Две загуби направиха Попов и Лъвчиев.

Дунав приключи с чиста победа против различен дилетант във Висшата лига – “Варна 2015″ (Варна).

Във краткотрайното класиране Дунав Русе дели първото място с миналогодишния първенец “Марек-Дигеста ” Дупница.

След две седмици следва идващия кръг от шампионата. Домакин ще бъде “Комфорт ” Варна.
Източник: dunavmost.com