Вълнуващо завръщане през второто полувреме видя лидерите във Висшата лига

...

Ливърпул отвърна на удара след уплаха през първото полувреме, за да помете Лутън

Вълнуващо завръщане през второто полувреме видя водачите във Висшата лига Ливърпул да възвърне преднината си от четири точки на върха и да избегне един от шоковете за сезона с 4 -1 победа над Лутън.

Ранният удар с глава на Чиедози Огбене беше едвам 11-ият гол в лигата, маркиран от гостуващ тим на Анфийлд този сезон, само че дълго време изглеждаше, че основава нов поврат в борбата за купата, защото изчерпаният домакините се бореха да намерят най-хубавата си форма.

Но удари с глава на Върджил ван Дайк и Коди Гакпо в границите на две минути обърнаха нещата, преди Луис Диас и Харви Елиът да стрелят, с цел да ги измъкнат от лапите на втория -класиран Манчестър Сити.

Всеки пропуск, даже на този стадий, може да има обилни последствия в това, което сега е тристранна борба и без тази победа Сити щеше да има шанса да завоюва Борнмът в събота, защото Ливърпул другояче е зает във финала на Карабао Къп против Челси.

Тази среща на Уембли означаваше, че не б...