Валентина Димитрова се класира на девето място в масовия старт

...

Валентина Димитрова завърши на девето място в масовия старт при девойките на световното първенство по биатлон в Естония

Валентина Димитрова се класира на девето място в всеобщия старт на 9 километра на международното състезание по биатлон за младежи, юноши и девойки в Отепя (Естония).

20-годишната българка, която през вчерашния ден завоюва бронзов орден в спринта, направи три неточности в четирите стрелби и остана на 49.9 секунди след победителката.

Титлата завоюва германката Юлия Кинк, която измина трасето за 29:19.8 минути и направи два пропуща на рубежа.

Още две българки участваха в конкуренцията. Лора Христова е 24-а с две неточности и пасив от 1:24.4 минута, а Стефани Йолова приключи 58-а със 7 пропуснати цели.

При младежите в всеобщия старт на 12 км Васил Зашев се подреди 22-и с три неточности и закъснение от 2:17.4 минути.

Победител стана Сиверт Герхардсен (Норвегия) с 32:44.6 минути и с 20 от 20 в стрелбата.

В всеобщия старт при девойките Биляна Чавдарова е 55-а с четири пропусна на рубежа, а при юношите с най-предно класиране е Веселин Белчински, който се подреди 26-и с три неточности.