Валенсия се наложи над Севиля с 2:1 като гост в

...

Валенсия се наложи като гост на Севиля с 2:1 на старта на испанската Ла Лига

Валенсия се наложи над Севиля с 2:1 като посетител в дуел от първия кръг на испанското футболно състезание. И трите попадения паднаха през второто полувреме на мача.

Муктар Диакаби означи първия гол за гостите от Валенсия в 60-ата минута, а девет по-късно мароканският нападател на Севиля Юсеф Ен-Несири изравни за 1:1.

Домакините останаха с човек по-малко поради директния червен картон на французина Лоик Баде в 81-ата минута на срещата. Той фаулира откъсналия се в офанзива Уго Дуро. Гостите се възползваха от численото си предимство и в 88-ата минута влезлият като запаса 20-годишен испанец Хави Гера донесе успеха с 2:1 за Валенсия. Пак Дуро имаше основна роля в обстановката, асистирайки за попадението на Гера.

На вратата на Севиля мароканският национал Ясин Буну, който е спряган за един от вратарите, към които Реал Мадрид има интерес след травмата на Тибо Куртоа.

Президентът на Севиля Пепе Кастро съобщи, че клубът не е получавал никакво питане за Буну от Реал. „ Нямаме никакви предложения за Буну от различен тим “, сподели той.